Laiptų turėklai prekybos centre ypatingai svarbūs

Laiptų turėklai prekybos centre ypatingai svarbūs

Viešos susibūrimo vietos visada yra jautriausios, kai kalbama apie saugą. Vaikams, pagyvenusiems žmonėms ar tiesiog užsižiopsojusiems lankytojams dėl aplink trepsinčių kojų gausos, nuolat iš lauko atnešamo slidaus purvo ar sniego ir kitokių faktorių lipant laiptais kyla pavojus paslysti. Ką ir bekalbėti apie tokias masiškai lankomas vietas kaip prekybos centrai. Didžiosios prekybvietės tiesiog privalo atsakingai apgalvoti, kokie turėklai būtini jų laiptų konstrukcijoms.

Standartinis variantas – nerūdijantis plienas

Nerūdijančio plieno turėklai yra optimaliausias variantas prekybos centrams. Tvirtumas, priežiūros paprastumas, paruošimas naudojimui – viskas būdinga šios rūšies produkcijai. Tokie turėklai nekels nuolatinių rūpesčių dėl įbrėžimų, pirštų atspaudų ir kitų nesklandumų. Nerūdijančio plieno konstrukcijų blizgesys, kiek skirtingai nei, pavyzdžiui, juodojo metalo ar aliuminio pertvarų atveju, yra puikiai tinkamas komercinių susibūrimo vietų interjerui. Taip pat tokių pertvarų įrengimas pasižymi sparta, be to, nerūdijantis plienas yra optimaliausia medžiaga, jei yra įrenginėjami turėklai neįgaliesiems.

Mediniai laiptų turėklai – jaukumo simbolis

Įsivaizduokite ant didžiuliu kilimu išklotų laiptų įrengtus turėklus iš blizgančios ąžuolo medienos. Jei kažkur netoliese dar pleška ugnis židinyje, galima pasijusti lyg jaukiame prabangiame užmiesčio name. Taip, mediniai turėklai suteikia tam tikros ramybės ir jaukumo prekybos centrui, bet jie turi trūkumų, kurie gali atgrasyti nuo jų pasirinkimo.

Mediniai laiptų turėklai yra gana ilgai įrenginėjami, be to, privalo būti papildomai apdoroti. Visgi didžiausias minusas, žinoma, susijęs su tvirtumu. Prekybos centruose medinai turėklai pateks po didžiulio žmonių srauto presu, todėl paviršiaus pažeidimai yra tiesiog neišvengiami. Dėl šios priežasties konstrukcijos iš medžio turėtų būti panaudojamos ne prie paradinių durų, o, pavyzdžiui, šalia brangių parduotuvių, restoranų ar kitų prekybos centro dalių, kuriose ne tik pageidautinas interjero prabangos pojūtis, bet ir lankosi mažesnis žmonių kiekis.

Stiklas?

Solidumo ir modernumo patalpoms suteikia stikliniai laiptų turėklai. Pertvaros iš stiklo sukuria erdvumo pojūtį, be to, jos nebūtinai turi būti būti sudarytos iš paprastų stiklo plokščių – specialus apdorojimas leis sukurti netikėtų formų turėklus.

Kalbant apie lankytojų saugumą, tam tikru būdu apdorotas stiklas gali pasižymėti dideliu tvirtumu. Grūdintas arba laminuotas (triplekso) stiklas garantuos, kad papildomų rūpesčių nesukels galimi dūžiai – pirmoji rūšis skyla į daleles bukais kampais, o antrąją nuo byrėjimo automobilių priekinių stiklų principu apsaugo plėvelė.

Pagalvokite apie detales

Tokiose vietose kaip prekybos centrai turėklai tampa beveik būtinybe ne vien įrenginėjant laiptus. Vaikai, dideli žmonių srautai, ridenami metaliniai vežimėliai gali sukelti problemų vitrinoms (ypač parduotuvių, įsikūrusių prie posūkių prekybos centrų alėjose), kolonoms, dekoratyviniams augalams ar kitokioms interjero detalėms, galinčioms tapti susidūrimų dalyviais. Tokiems incidentams išvengti puikus pasirinkimas yra apsauginiai nerūdijančio plieno laiptų turėklai.