Baseino laiptų turėklai.Kokie turėtų būti?

Baseino laiptų turėklai.Kokie turėtų būti?

Baseinai, akvaparkai ir kitos vandens pramogų vietos kelia didelius iššūkius skirtingoms savo įrengimo detalėms dėl aukšto pavojaus susižeisti. Ten nuolat būna slidu, šlapi ir menkai pridengti lankytojų kūnai neatsparūs įvairiems įdrėskimams, o pramogaujantys žmonės dažnai skuba pamiršdami apie galimybę susižeisti. Tinkamų turėklų įrengimas tokiose vietose yra vienas svarbiausių lankytojų saugumo klausimų.

Mesžiagos pasirinkimas

Ne iš kiekvienos medžiagos pagaminti konstrukcijos gali išsaugoti savo savybes ilgą laiką būdamos tokioje drėgnoje vietoje kaip baseinas. Geriausiais variantais laikomi rūgštinėms medžiagoms atsparaus nerūdijančio plieno laiptų turėklai, kurių blizgesys puikiai atrodo vandens pramogų vietose. Paprastas nerūdijantis plienas gali gana sunkiai pakelti nuolatinį chloruoto baseinų vandens poveikį. Verta paminėti, kad poliruota šios medžiagos rūšis tinka daug labiau nei šlifuota, nes pastarosios paviršius gana greitai nusitrina veikiamas didelio žmonių srauto. Kitas galimas medžiagos variantas – tvirtas polivinichloridas, kuris taip pat yra atsparus rūgštims ir drėgmei.

Baseino laiptų turėklai, tam kad nepaslystu…ir suteikti komforto

Šalia laiptų įrengti baseino laiptų turėklai turi būti maždaug 90 cm aukščio, tai yra tokio, kad būtų patogu laikytis vidutinio ūgio žmogui, ir turėti dar vieną porankį, skirtą vaikams ir įrengtą apie 60 cm aukštyje. Porankiai turi būti kaip įmanoma labiau patogūs apimti ranka. Optimalus variantas yra apvalūs turėklai (stačiakampės formos konstrukcijos gali būti pavojingesnės lankytojams kritimo atveju), esantys apie 50 mm skersmens suaugusiems ir 30 mm vaikams.

Labai svarbu, kad porankiai tęstųsi nuo pat pirmojo laiptelio iki paskutiniojo ir net šiek tiek už jo. Kartais pirmieji laipteliai paliekami be porankių, o lipant iš baseino yra didelė rizika paslysti. Taip pat turėklų galai neturėtų būti aštrūs. Geriausia juos daryti suapvalintus. Apie tai, kad laiptų turėklai privalo būti be tarpų, veikiausiai neverta nė kalbėti.

Net jei baseino laiptai įrengti prie pat sienos, vis tiek reikėtų įrengti turėklus iš abiejų pusių – juk paslydęs žmogus nesugriebs sienos plytelių. Šiuo atveju arčiau sienos esantis porankis turėtų būti maždaug 7 cm atstumu nuo jos. Taip pat, įrenginėjant basieną, verta apsvarstyti ne tik šalia laiptų, bet ir ties baseino kraštinėmis įrengtų turėklų variantus – jie padės plaukikams kiek atsipūsti ir suteiks jiems komforto.