Kaip prižiūrėti nerūdijančio plieno laiptų turėklus?

Kaip prižiūrėti nerūdijančio plieno laiptų turėklus?

Laiptų turėklų priežiūra? Klaidos ir patarymai

Žodžių derinys nerūdijantis plienas duoda aiškią užuominą apie šios medžiagos tvirtumą. Įsigyti nerūdijančio plieno laiptų turėklai jums tarnaus bene keliolika metų ir šie žodžiai sakomi ne vien apie tiesioginę turėklų paskirtį, bet ir apie jų interjero funkcijas – bus išlaikomas tas akį traukiantis blizgesys ir glotnumas. Visgi tam, kad minėtos savybės iš tiesų išsilaikytų maksimalų laikotarpį, reikia laikytis tam tikrų paprastų turėklų priežiūros taisyklių.

Darbuokitės šluoste

Nerūdijančio plieno laiptų turėklai nereikalauja dengimo jokiomis specialiomis apsauginėmis priemonėmis. Pagrindinis jų reikalavimas – periodinis valymas. Kaip, ko gero, ne kasdien tvarkote namus, taip ir laiptų turėklai pasitenkina kartą per savaitę nuvalomi paprasta šluoste. Svarbu nepamiršti, kad šluostė, kaip ir, pavyzdžiui, keptuvės valymo atveju, neturi braižyti paviršiaus. Taip pat galite naudoti ir sausus skudurėlius ar servetėles, kurios pridės turėklams blizgesio.

Jei aptinkate pridžiuvusį purvą, sudrėkinkite jį ir tik tada nuvalykite. Jėga bandydami nutrinti įsisenėjusius nešvarumus, galite pažeisti turėklų paviršių. Valydami ypatingą dėmesį skirkite laikikliams. Porankiai yra kiek nublizginami žmogaus delnais, bet įvairios tvirtinimo detalės paprastai lieka nepaliestos ir kaupia dulkes (tuo ypač pasižymi laiptų turėklai).

Nepersistenkite su valymo priemonėmis

Specialių valymo priemonių imkitės tik maždaug kartą per pusmetį. Žinoma, šis terminas turėtų būti trumpesnis, jei turėklai įrengti lauke ar baseine. Lauko turėklus patartina gerai išvalyti pavasarį. Esminė pastaba yra ta, kad valymo priemonės turi savyje turėti kaip įmanoma mažiau rūgštinių medžiagų, sodos, chloro. Geriausi pasirinkimai yra specialus kremas ar skenda. Atkreipkite dėmesį ir į šių priemonių braižymo savybes – jos neturi pažeisti turėklų paviršiaus! Taip pat po procedūros laiptų turėklus nuvalykite paprastu vandeniu ir nusausinkite.

Venkite rūdžių

Vienintelis atvejis, kai jūs galite būti priversti imtis rūgštinių medžiagų, yra įbrėžimų susiformavimas. Rūdys, atsiradusios įrėžimuose, turi būti išplautos  skiesta azoto rūgštimi. Svarbu po šios procedūros apdorotą vietą išvalyti vandens pagalba ir nušluostyti.

Apskritai įbrėžimai yra pavojingi, kadangi juose gali susiformuoti korozija. Aptikus įrėžimus, verta apsvarstyti turėklų šlifavimo ir poliravimo variantus.

Laiptų turėklai taps dar gražesni

Laikantis minėtų elementarių priežiūros taisyklių, jūsų nerūdijančio plieno turėklai, nenusidevės, o tik įgis vis geresnę išvaizdą. Žmonių rankų prisilietimai pasitarnaus kaip puiki poliravimo priemonė ir pridės taip trokštamo blizgesio.