Ką būtina žinoti renkantis turėklus (II)?

Ką būtina žinoti renkantis turėklus (II)?

Ką būtina žinoti renkantis turėklus

Privačiuose namuose įrengtų laiptų turėklų aukštis svyruoja nuo 0.9 m iki 1.1 m. Tai priklauso nuo kliento pageidavimo. Sumontuoti turėklai neturėtų smarkiai vibruoti, judėti. Prie sienos pritvirtinti turėklai tampa daug tvirtesni. Labai svarbi ir jų apdaila.
Jei namuose yra mažų vaikų, turėklai turi turėti daugiau stiklinio ar metalinio (horizontalių ir vertikalių vamzdelių) užpildo.
Darželiuose, mokyklose, prekybos centruose įrengtų laiptų rekomenduojamas turėklų aukštis 1.2 m.
Specializuotose įstaigose, pavyzdžiui psichiatrijos ligoninėse ir silpnaregių centruose, turėklų aukštis turi būti 1.3 m. Darželiuose, mokyklose, ligoninėse jie turi būti užpildyti vertikaliais užpildais. Atstumas tarp vertikalių vamzdelių – 10 cm.
Darželiuose, mokyklose įrengtų laiptų turėklai dažniausiai būna su dviem porankiais. Viršutinio porankio aukštis 1.2 m, apatinio porankio – 0.6–0.7 m.

Pandusas, neįgaliujų turėklai

Panduso plotis turi būti 1.5 m, kad  būtų galima pritvirtinti turėklus. Tarp turėklų atstumas 1.2 m, nuolydis 6 %, turėklo aukštis 0.90–0.95 m. Apatinio turėklo aukštis 0.6–0.7 m., apačioje ir viršuje turėtų būti pratęstas 30 cm. Pageidautina turėklų konstrukcijai naudoti 30–50 mm skersmens vamzdžius, geriau tiktų apvalūs, kad būtų patogiau laikytis.

Turėklų priežiūra

Turėklai gaminami iš nerūdijančio plieno, juodojo bei kaldinto metalo, stikliniai, mediniai. Dažniausiai turėklai būna kombinuoti: porankis medinis, statvamzdžiai ir užpildas nerūdijančio plieno, turėklai iš juodojo bei kaldinto metalo.
Juodojo bei kaldinto metalo turėklai dažnai būna papuošti nerūdijančio plieno porankiu.
Stiklinis turėklas gali būti kombinuojamas su metaliniais, nerūdijančio plieno, mediniais elementais.
Nerūdijančio plieno turėklo priežiūra
Nerūdijančio plieno turėklas reikalauja mažiausiai priežiūros. Siūlytume du kartus per metus nuvalyti turėklą nuo dulkių, purvo. Būtinai pasiklauskite turėklų meistrų, kokiomis priemonėmis valyti turėklą.
Juodojo metalo, taip pat ir kaldinto metalo turėklo priežiūra nereikalauja daug pastangų: reikia valyti dulkes ir kas 5–7 metus perdažyti. Labai svarbu, kad meistrai tinkamais dažais (susižinokite iš meistrų dažų kodą) kokybiškai nudažytų turėklą.
Mediniai turėklai
Mediniai turėklai reikalauja daug priežiūros. Apytiksliai kas 5 metus turėklą reikia pakartotinai apdoroti beicu ir perlakuoti. Galima tai padaryti pačiam, bet mes siūlytumėme Jums pasikviesti meistrus. Jie greitai ir kokybiškai atliks savo darbą. Jeigu Jūs patys nutarėte atnaujinti turėklus, reikės nušlifuoti ankstenį laką, beicą ir nudažyti turėklus lygiu sluoksniu. Būtina sužinoti ankstenių dažų ir beico kodus.
Stikliniai turėklai
Stikliniai turėklai reikalauja daugiausiai priežiūros. Kad turėklai būtų gražus, stiklą reikia nuolatos valyti nuo dulkių tam skirtomis valymo priemonėmis.